O miejscowości

Grzybowo

Plaża i Zatoka Grzybowska. Grzybowo leży w miejscu wyjątkowym: na przestrzeni ok. siedmiu kilometrów brzeg Bałtyku cofnięty jest o kilkaset metrów. 

To “wcięcie” powoduje, że temperatura wody jest tu zwykle o kilka stopni Celsjusza wyższa niż w sąsiednim Kołobrzegu. 

Dojście do plaży prowadzi przez las i niewysokie wydmy, plaża jest piaszczysta i winda dla niepełnosprawnych przy zejściu na plażę w Grzybowie stosunkowo szeroka. Dla chętnych do podziwiania plażowym i morza z wysokości przygotowano stosowne miejsce – taras widokowy. W tym samym miejscu można skorzystać z ułatwienia (rodzaju windy) dla niepełnosprawnych.

Grzybowo dla aktywnych

Na piechotę i rowerem

Szlaki turystyki pieszej i rowerowej - mapa tras

Szlaki są wyjątkowo rozbudowane i rozległe: można się wybrać zarówno do Dźwirzyna i Mrzeżyna, jak i Kołobrzegu (i dalej, w kierunku np. latarni morskiej w Gąskach). Przygotowano również i oznaczono tablicami trasy dla miłośników nordic walking.

Specyficzną atrakcją Grzybowa jest też nowoczesna rzeźba rowerów, Rzeźba rowerów, atrakcja w Grzybowie zlokalizowana przy punkcie postojowym na ścieżce rowerowej biegnącej w kierunku Dźwirzyna. Zwraca uwagę :).

W okolicy

Kołobrzeg

Kołobrzeg – większość atrakcji miasta ma charakter militarny. Są więc muzea, skansen wojskowy, gdzie można przejechać się pojazdem pancernym.

 Z bardziej “pokojowych” atrakcji: jest “nowe Stare Miasto”, parki i nadmorskie promenady, można wybrać się na Bornholm, obejrzeć widoki z latarni morskiej, miasteczko z “Dzikiego Zachodu”

Pomiędzy Kołobrzegiem a Ustroniem Morskim znajdziemy najstarsze drzewo w Polsce (dąb Bolesław), natomiast w samym Ustroniu możemy zobaczyć Skansen Chleba, skorzystać z wielowymiarowego (7D) kina lub atrakcji miejscowego centrum sportowego (tenis, bowling, baseny).

Sprawdź wolne terminy i dokonaj rezerwacji online

Poznaj ceny i zaplanuj urlop w Domkach na Marynarskiej